Kempteni vendéghallgatók óvodai szakmai gyakorlata az Aranykapu Gyakorló Óvodában

kempten_slider.jpg

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is érkeztek karunkra Kemptenből, Sopron németországi testvérvárosából vendéghallgatók. A hallgatók a Kempteni Szociálpedagógiai Akadémián végzik tanulmányaikat óvodapedagógus szakon.

Sophie és Verena az Aranykapu Gyakorló Óvoda német nemzetiségi csoportjában végeznek 2023. március 7-től háromhetes szakmai gyakorlatot, melynek keretében nem csupán arra van lehetőségük, hogy megismerjék az intézmény kétnyelvű nevelési programját, hanem arra is, hogy aktívan részt vegyenek a magyar anyanyelvű gyermekek német másodnyelvi fejlesztésében, és tapasztalataikkal gazdagítsák az óvodában folyó nevelőmunkát.

A szakmai gyakorlat során megismerhetik a magyarországi kétnyelvű óvodai nevelés rendszerét, az óvodapedagógusi szakmai munka mindennapjait, valamint részt vehetnek a kar német nemzetiségi óvodapedagógus szakos hallgatóinak csoportos szakmai gyakorlatán, és betekintést nyerhetnek a német nyelvű kurzusokba is.

Liebe Sophie und Verena, ihr seid herzlich willkommen bei uns! Wir freuen uns über euch!

Az akadémia honlapja az alábbi linken tekinthető meg: https://faks-kempten.de/ausbildung/

kempten_1.jpg