Kölcsönös szakmai támogatás az óvodai nevelő képzésben

nagykanizsa_workshop.png

Hat szakképzési centrum és a Soproni Egyetem képviselőinek részvételével tartottak szakmai konferenciát a napokban Nagykanizsán, a Cserháti-technikumban. A találkozó témája az óvodai nevelő okleveles technikus képzés tantervkészítési folyamatának a lezárása volt. Dr. habil. Simon István Ágoston oktatási dékánhelyettes és dr. Hartl Éva egyetemi docens, az óvodapedagógia szakfelelősének támogatásával egy korszerű, a folyamatban résztvevő szakképzési centrumok által egységesen alkalmazott tanterv készült el, amely lehetőséget ad a végzett óvodai nevelő technikusoknak, hogy a felsőoktatásba kerülve akár egy évvel csökkentsék az óvodapedagógus képzésen folytatott tanulmányaikat.

Az okleveles óvodai nevelő technikusképzés megvalósítását elősegítő együttműködési megállapodást közel egy éve kötötte meg a Soproni Egyetem és a dunántúli régió okleveles óvodai nevelő technikus képzést folytató szakképzési centrumaival. A megállapodás kiterjed az óvodai nevelő technikusi képzés felsőoktatási támogatására, a képzés tartalmi és gyakorlati feladatainak minél magasabb szintű ellátására. A Soproni Egyetem és a szakképzési centrumok elsődleges célja volt a közös tantervek kidolgozása és a kölcsönös szakmai támogatás, ezzel elősegítve diákjaiknak az eredményes felvételt az óvodapedagógus-képzést folytató felsőoktatási intézménybe.  Az egyéves munka során országos szinten is elismert, magas szintű szakmai együttműködés alakult ki az egyetem és a szakképzési centrumok között.

Fotó: Szakony Attila

Az eseményről a zaol.hu (Zala vármegyei hírportál) és a Kanizsa Médiház is tudósított:
Szakmával érkezhetnek az egyetemre
Óvodapedagógusi szakmai kérdésekről tárgyaltak a Cserhátiban tartott workshopon