Mi a NEMZETISÉGI ÓVODAPEDAGÓGUS TANULMÁNYI ÖSZTÖNDÍJ célja?
Az ösztöndíjat a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata (a továbbiakban MNOÖ), a társ nemzetiségek – szlovák, horvát, szerb, román, roma – országos önkormányzataival együttműködve 2018 decemberében alapította. Az ösztöndíj pénzügyi forrását a Miniszterelnökség biztosítja a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. közreműködésével.
Célja, hogy a képzést biztosító felsőoktatási intézményekben hallgatói jogviszonyt (nappali, esti/levelező) létesített nemzetiségi óvodapedagógus hallgatókat a megfelelően képzett, szakmailag elhivatott, nemzetiségi óvodapedagógus-utánpótlás biztosításának elősegítése érdekében ösztöndíjban részesítse.
Milyen időtartamú és mértékű a nemzetiségi óvodapedagógusi ösztöndíj?
Az ösztöndíj időtartama 10 hónap, aktív hallgatói jogviszony mellett a 2019/2020. tanév első és második szemeszterének végéig tart.
A tanév 1. szemeszterében (2019. szeptembertől 2020. januárig) egységesen a nappali tagozatos hallgatók részére nettó 60 000 Ft/hó, esti/levelező tagozatos hallgatók részére nettó 40 000 Ft/hó.
A tanév 2. szemeszterben (2020. februártól júniusig) tanulmányi átlaghoz kötött:
a.) Kitűnő tanulmányi átlag (4,50 felett) esetén:
- nappali tagozaton: nettó 75.000 Ft/hó
- esti/levelező tagozaton: nettó 50.000 Ft/hó
b.) Jó tanulmányi átlag (3,50 felett) esetén:
- nappali tagozaton: nettó 50.000 Ft/hó
- esti/levelező tagozaton: nettó 30.000 Ft/hó
c.) Az előző félév sikeres teljesítése (3,50 alatt) esetén:
- nappali tagozaton: nettó 25.000 Ft/hó
- esti/levelező tagozaton: nettó 15.000 Ft/hó
A tanulmányaikat 2019 szeptemberében folytató másod és harmad évfolyamos hallgatók esetében az ösztöndíj a fenti tanulmányi átlaghoz kötött mértékű.
Az ösztöndíj összege személyi jövedelemadó-mentes.
Az ösztöndíj nem zárja ki más ösztöndíjas jogviszony fennállását.
Kik és hogyan adhatnak be ösztöndíj-pályázatot?
Az ösztöndíj-felhívásban felsorolt nemzetiségi óvodapedagógus-képzést biztosító felsőoktatási intézmények
- első-, másod- és harmadévfolyamos nappali és esti/levelező képzési formában, alapszakon vagy szakirányú továbbképzési szakon (kiegészítő) nemzetiségi óvodapedagógus tanulmányokat folytató vagy
- elsőévfolyamos nappali, esti/levelező munkarendben, alapképzésben vagy szakirányú továbbképzésben/műveltségterületi részismereti képzésben (kiegészítő) nemzetiségi tanító szakon tanulmányait megkezdő, vagy
- elsőévfolyamos nappali, esti/levelező munkarendben, osztatlan (10-12 szemeszter), vagy rövid ciklusú (2/4/5 szemeszteres) nemzetiségi tanár szakon (adott nemzetiségi nyelv és kultúra tanára, ill. német nyelv és kultúra tanára is) tanulmányait megkezdő
magyar állampolgár hallgatója.
Az ösztöndíj-pályázatokat egy példányban papíralapon, postai úton vagy személyesen és elektronikusan (nemzetisegiosztondij@udpi.hu) kell benyújtani a pályázati felhívásban található igénylőlapon, kötelezően csatolt mellékletekkel ellátva a Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Kollégium és Pedagógiai Intézete (UDPI) budapesti irodájának címezve (1062 Budapest, Lendvay utca 22.).
Meddig lehet pályázni?
A pályázat benyújtásának határideje a nemzetiségi óvodapedagógus ösztöndíjpályázat meghirdetését, a pályázati felhívás közzétételét – 2019. szeptember 20. –követő 20. nap, azaz 2019. október 9.
A pályázatok beadási határidejét meghosszabbították!
A pályázat beadási határideje: 2019. október 25. (péntek)!
Mikor várható a döntés és értesítés a pályázatok eredményéről?
A pályázatok elbírálásának határideje a benyújtási határidőt követő 30 nap. A pályázatokról szóló döntést az MNOÖ elnöke a német nemzetiségi képzésben részt vevő hallgató esetében személyesen, a nem német nemzetiségi képzésben résztvevő hallgató esetében a társ nemzetiségek országos önkormányzatainak bevonásával hozza meg. Az MNOÖ a honlapján (www.ldu.hu) közzéteszi a nyertes pályázók névsorát.
Hogyan és mikor történik az ösztöndíj folyósítása?
Az ösztöndíj kifizetése havonta történik az ösztöndíjas által az ösztöndíj-szerződésben megjelölt bankszámlára történő átutalással.
Meddig jogosult az ösztöndíjas a nemzetiségi pedagógus képzési ösztöndíjra?
Az ösztöndíjra az ösztöndíjas hallgató a hallgatói jogviszony igazolt fennállása alatt csak az aktív félévekre jogosult a pályázati felhívásban és a működési szabályzatban meghatározott értékelési szempontok teljesülése esetén. A hallgatói jogviszony szüneteltetése során passzív félévessé váló hallgatók számára az ösztöndíj folyósítása szünetel.
Milyen kötelezettségekkel jár az ösztöndíjprogramban való részvétel?
A hallgatónak vállalnia kell, hogy
- a tanulmányait eredményesen folytatja, törekszik a minél jobb tanulmányi átlag elérésére;
- a nemzetiségi óvodapedagógus vagy tanítói alapképzésben vagy szakirányú továbbképzési szakon/műveltségi részismereti képzésben vagy szakirányú továbbképzési szakon/műveltségterületi részismereti képzésben vagy osztatlan (10-12 szemeszter), vagy rövid ciklusú (2/4/5 szemeszteres) nemzetiségi tanár szakon (adott nemzetiségi nyelv és kultúra tanára, ill. német nyelv és kultúra tanára is) végzettséget és szakképzettséget szerez;
- tanulmányai alatt részt vesz a felsőoktatási intézménye és a lakó/tartózkodási helyén szervezett nemzetiségi tartalmú programokon, képzéseken, amennyiben azok tanulmányi kötelezettségeinek teljesítését nem akadályozzák;
- az oklevél megszerzését követően a szakképzettségének megfelelően óvodapedagógus főállású közalkalmazotti jog- vagy munkaviszonyt létesít, illetve tart fenn az ösztöndíj folyósítási idejének megfelelő időtartamban.
Magyarországi Németek Országos Önkormányzata http://www.ldu.hu
Pályázati koordinátor: Koch Valéria Iskolaközpont - Magyarországi Német Pedagógiai Intézet (UDPI) budapesti iroda
Cím: 1062 Budapest, Lendvay utca 22.
Telefon: +36 1 308 7867
Web-oldal: www.udpi.hu
E-mail: nemzetisegiosztondij@udpi.hu
Pályázatkiírás, letölthető dokumentumok