Ötödik alkalommal indult nemzetközi hét a Benedek-karon

slider IWeek.jpg

Változatos, tartalmas programokkal, a Föld Napja alkalmából szervezett Botanikus kerti interaktív játékkal indult az ötödik alkalommal megrendezett Erasmus+ nemzetközi hét a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karán.

Európa 9 országából – többek között Csehországból, Norvégiából, Portugáliából, Németországból, Ukrajnából, Szlovéniából, Ausztriából –, valamint az Egyesült Államokból érkező felsőoktatási szakemberek, oktatók, kutatók meghívásának célja a hazai pedagógiai gyakorlat bemutatása, a nemzetközi oktató és kutatóhálózatok működésének támogatása volt. A péntekig tartó gazdag programok között a kari képzési és kutatási portfólió bemutatása, óvoda- és iskolalátogatások, nemzetközi neveléstudományi konferencia, kulturális programok, valamint Sopron és a régió turisztikai és gasztronómiai értékeinek bemutatása szerepel. Nagy öröm és megtiszteltetés a szervezők számára, hogy a résztvevők közül számos oktató, kutató évről évre visszatérő vendég, aki a módszertani tapasztalatszerzés, a tudományos tanácskozásokon való részvétel céljából, illetve a jó gyakorlatok megosztása miatt látogat el újra Sopronba.