Új partnerségek és együttműködési lehetőségek a nemzetköziesedésben

bielsko_slider.jpg

A dél-lengyelországi Bielsko-Biała város egyetemének meghívására október 9. és 13. között nemzetközi héten vettek részt a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar delegált vezetői és munkatársai, akik a változatos kulturális és szakmai programok során részletesen megismerkedhettek a várossal és a természeti kincsekben gazdag régióval, az egyetem karaival és képzési programjaival.

A partnerek bemutatkozása során Kissné Dr. Zsámboki Réka tudományos és külügyi dékánhelyettes előadást tartott a Soproni Egyetem képzési és kutatási portfóliójáról, valamint a nemzetközi együttműködési lehetőségekről. Dr. Kitzinger Arianna egyetemi docens, a Humántudományi Kutatóközpont igazgatója a Benedek Karon sikeresen működő „Angol nyelv az óvodában” programot ismertette, míg Németh Tamás Erasmus+ koordinátor és Udvarhelyi Júlia mestertanár az aulában kialakított „nemzetközi vásár” során népszerűsítette intézményünket a lengyel oktatók és hallgatók körében. A látogatás kiemelt eseménye volt a lengyel egyetem Szociális- és Humántudományi Kar vezetőségével történt egyeztetés, melynek során a Nemzetközi Visegrádi Alapból (Visegrad Funds) finanszírozott új, közös pályázati projekt benyújtásáról állapodtak meg a felek. Sikeres elbírálás esetén 2024 tavaszán hat hónapos közös szakmai-módszertani tapasztalatcserére nyílik majd lehetőség a két intézmény oktatói és hallgatói között.