Közel kétezer anyaországi, Kárpát-medencei és diaszpórában elő pedagógus részvételével került megrendezésre a magyar pedagógusok legnagyobb seregszemléje, a Pedagógus Expo a Budapest Kongresszusi Központban. Szakmai előadások, workshopok, tréningek, valamint két szinten szakmai kiállítók várták a pedagógusokat.
Az előadók és a résztvevők – a többi között – a szakmára váró új kihívásokról, a megváltozott társadalmi és technológiai körülményekre adott válaszaikról beszélgettek. Az esemény egyik célja, hogy minél több innovatív megközelítéssel, módszerrel és eszközzel ismertesse meg a pedagógusokat.
A jeles szakmai fórum egyik plenáris előadója volt, immár ötödik alkalommal, a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógia Kar dékánja, dr. Varga László egyetemi docens, aki „Más gyermekkor… hidak vagyunk a mában” címmel tartott nagysikerű előadást a Budapest Kongresszusi Központban.
Fotók: Trifonov Éva
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Több mint 300 hallgató kezdte meg tanulmányait a Soproni Egyetem tatai képzési helyszínén
- A „Székely Trupp” ébredése: előadás Bécsben Benedek Elek verseiből, meséiből
- Megérkeztek a nemzetközi hallgatók a soproni Benedek Elek Pedagógiai Karra
- EduKaland Stúdió: nyári élmények a Soproni Egyetem BOTANIKA táborában
- A Soproni Egyetem a Kárpát-medencei magyar pedagógusközösségek elkötelezett támogatója
- Benedekes oktatók Újvidéken, a 25. Apáczai Nyári Akadémián
- Arany-, gyémánt- és rubindiplomák fényében ünnepelt a Benedek Elek Pedagógiai Kar
- A Soproni Egyetem pedagógiai képzési palettáját képviseltük Győrben
- A Soproni Egyetemmel indult a Bolyai Nyári Akadémia szakmai programja
- MTA-s testület kihelyezett ülése a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karán