A ’segítők segítése’ a szlovákiai Búcson

slider75.jpg

Elkötelezett hívei vagyunk az elmélet és gyakorlat közötti híd építésének, a gyakorlatba könnyen átültethető és jól alkalmazható pedagógiai szakmafejlesztésnek a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karán. Ennek szellemében vállalta nagy örömmel egyetemi docensünk, dr. Major Zsolt Balázs Phd partnerszervezetünk, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége felkérését, és tartott előadást az agresszió pontosabb kezelésének és megelőzésének lehetőségeiről a szlovákiai magyar ajkú óvoda-pedagógusoknak.

A Búcson megrendezést XXII. Országos Óvodapedagógiai Konferencián kollégánk nagy sikerű előadást és workshopot tartott a téma elméleti hátteréről és annak gyakorlati implementálási lehetőségeiről. A workshop során külön kitért arra, hogy elengedhetetlen a pedagógusok személyiségének ápolása és karbantartása. A ’segítők segítése’ jegyében - a műfaji sajátosságból adódó relatíve szűk időkereteken belül is - sikerült a hallgatóságnak olyan saját élményt is teremteni, amely a résztvevő kollégák számára érdemi és hosszú távú segítséget jelent a legfőbb munkaeszközük megóvásában.