A VII. Országos Népdaléneklési Verseny díjazottjai között a Benedekes hallgatók

nepdal_verseny.jpg

Az ELTE-TOK immár nyolcadik alkalommal rendezte meg az Országos Népdaléneklési Versenyt.

Az elmúlt két évben online formában, idén azonban ismét személyesen találkozhattak a részvevő diákok és a felkészítő oktatók. A szakmai zsűri tagjai országosan ismert népzenekutatók és etnográfusok voltak. A részvevők az ország, valamint a határon túli felsőoktatási intézményéből érkezett tanító, óvodapedagógus, valamint kisgyermeknevelő hallgatók voltak. A Benedek Elek Pedagógiai Kart képviselő hallgatók nagy sikert tudhatnak magukénak, hiszen Sághy Eszter Kata II. évfolyamos óvodapedagógus hallgató (mentor: Révész József tanársegéd) megosztott első helyet kapott Galgamenti népdalcsokráért, míg Szemerits Adél II. évfolyamos kisgyermeknevelő hallgató (mentor: Révészné Pálfi Krisztina) a zsűri különdíját kapta Ajaki népdalok előadásában nyújtott teljesítményéért.