A Benedek Elek Pedagógiai Kar tanárai a Magyar Tudományos Akadémián

keri_patyi.jpg

A Magyar Tudományos Akadémián az elmúlt hetekben zajlott a következő, 2024-26 közötti, 3 éves akadémiai ciklusra vonatkozóan a bizottságok megújítása. A Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karának két oktatója került be a választások eredményeként rangos bizottságokba.

Prof. Dr. Kéri Katalin DSc, egyetemi tanár a Nők a Kutatói Életpályán Elnöki Bizottság, valamint a Pedagógiai Tudományos Bizottság (PTB) tagja lett, továbbá a PTB égisze alatt működő Neveléstörténeti Albizottság elnöki tisztét is ő fogja betölteni 2024-től, valamint a Filozófiai és Történettudományok Osztálya képviselőjeként póttagja lesz a Doktori Tanácsnak.

2024-től a Neveléstörténeti Albizottság tagja lett dr. Patyi Gábor egyetemi docens, a Tanárképző Központ főigazgatója.

MTA-arculat-2023-kep4.png