Benedekes hallgatók a Lewinszky Anna Gyakorlóóvodában

thumbnail_IMG_8427.jpg

Lewinszky Anna, az Első Soproni Kisdedóvó és Bölcsőde Egylet óvodavezetője, “a soproni kisgyermekek szeretett Anna nénije” kitörölhetetlen szakmai és emberi örökséget hagyott az utókorra. Ezen a héten tartják az óvodában az emlékhetet, amelyet a 2005-ös névadó ünnepség óta hagyományosan minden év februárjában Lewinszky Anna halálának évfordulójához kötődően rendeznek meg.

Idén az emlékhéten a klasszikus zene kiemelt szerepet kapott, ennek kapcsán a másodéves csecsemő és kisgyermeknevelő hallgatók Árvayné Nezvald Anett művésztanár vezetésével, kedd délelőtt, hangszerbemutatóval egybekötött dalos műsorral örvendeztették meg az óvodásokat. A klasszikus vonós, fúvós, pengetős, ütős hangszerek mellett népi hangszerekkel is ismerkedhettek a gyerekek, melyet egy nagyon vidám hangulatú, közös néptáncolással zártak.

A képeket köszönjük Faluközi Petra hallgatónak.

FOTÓGALÉRIA