
A Soproni Egyetemen 2026. február 25-én 14 órakor, a Ligneum épületében folytatódik a két évvel ezelőtt útjára indult Benedek Akadémia. A programsorozat kiemelt célja, hogy a legújabb és legfontosabb neveléstudományi, pszichológiai, sport- és egészségtudományi és gyógypedagógiai kutatási eredményeket érdekes és közérthető formában tárja az érdeklődő soproni közönség elé. A meghívott előadó ezúttal Csépe Valéria akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) rendes tagja.
Az előadó a kognitív idegtudomány és pszichológia hazánkban és nemzetközileg is igen elismert kutatója, a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat Természettudományi Kutatóközpontjának kutatóprofesszor emeritusa, a Pannon Egyetem professzor emeritusa, a Pécsi Tudományegyetem díszdoktora, az Academia Europaea tagja, aki 2016 és 2025 között a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság elnöke volt, 2025 júliusa óta pedig a testület tiszteletbeli elnöke. Csépe Valéria korunk iskolateremtő tudósa, olyan akadémikus, akinek a munkássága megkerülhetetlen és mértékadó, az eredményeit számos rangos szakmai kitüntetéssel ismerték már el hazánkban és külföldön egyaránt. Tudományos tevékenysége mellett fontosnak tartja az óvodáknak és iskoláknak szóló ismeretterjesztést, a gyakorló pedagógusoknak, pszichológusoknak, gyógypedagógusoknak tartott tudásközvetítő előadásokat, és küzd az áltudományokkal, az agykutatási eredmények szélsőséges leegyszerűsítéséből származó tévedésekkel, téveseszmékkel, a generációk eltéréseinek egyfaktoros magyarázataival.
A képes vetítéssel kísért, Hogyan tanul(hatna) a gyermeki és a serdülő agy című előadásában ezúttal legújabb kutatási eredményeit tárja érdekes és közérthető módon a közönség elé. A kognitív fejlődés-idegtudományi és pszichológiai kutatásokat bemutató előadás számot tarthat minden gyakorló pedagógus érdeklődésére, aki szeretné a növendékeit megérteni és hatékonyan támogatni, és fontos lehet a szülőknek, nagyszülőknek is ahhoz, hogy tudományosan hiteles forrásból merítve, többet megtudjanak a gyermekükről.
.png)
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Szakmai misszió a Vajdaságban – képzés Temerinben
- „A gyermekben rejlik a jövő – a pedagógiában a felelősség.”
- Közösen a soknyelvűségért! – pedagógiai továbbképzés Gyulán
- Szakmai mobilitás és tapasztalatcsere Nyitrán
- Párhuzamos szakmai tanárképzés a Soproni Egyetemen
- „Gyerekjáték! – Logikai-matematikai tehetséggondozás játékba ágyazva óvodásoknak”
- Lélekkel dolgozva – előadás a pedagógusok mentális jóllétéről a Soproni Egyetemen
- Szakmai inspiráció és játékpedagógiai megújulás a Brunszvik Teréz Módszertani Központban
- Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Dr. Hartl Éva
- Az MTA VEAB Nőtörténeti Munkabizottsága konferenciája a Soproni Egyetemen