Egyetemi oktatónk előadása az AI-témakörben a 14. Média- és internetkonferencián

slider20240912.jpg

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat szeptember 5-6-án a 14. alkalommal rendezte meg Média- és internetkonferenciáját „Tegyünk együtt egy jobb internetért!” címmel. Az eseményen mintegy 40 elismert szakember tartott előadást, közöttük számos pszichológus, egyetemi oktató, etikus hekker, újságíró, influenszer, családbiztonsági szakértő, nyelvész és IT szakember.

A Magyar Telekom Székházban tartott rendezvényen Kissné dr. Zsámboki Réka, a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar dékánhelyettese "Kütyügenerációk" című előadása során beszélt arról, hogy mit jelent és milyen hatásai vannak a 21. századi technológiai fejlődés következtében kialakult digitális enkulturalizációnak és a virtualizációnak, miért fontos a szülők és a pedagógusok szerepe, felelőssége és edukációja, illetve hogyan lehetne a mesterséges intelligenciát - adekvát módon - alkalmazni az oktatásban.

20240906_152313.jpg

A délutáni kerekasztal-beszélgetésben az "AI vs. gyerekek: Barát, eszköz vagy kihívás?" témában Kissné Zsámboki Réka, egyetemi oktató, neveléstudományi kutató, Makay József kiberbiztonsági szakértő, Csermák Szabolcs etikus hekker és Frey Krisztián kiberbiztonsági szakértő beszélgettek a mesterséges intelligencia különböző felhasználási területeiről, a többi között a ChatGPT-jelenségről. A beszélgetés moderátora Kotroczó Dóra, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat hotline és kiberbiztonsági szakértője volt.

20240906_142615.jpg

A konferenciát követően kötetlen beszélgetésekre került sor, melynek eredményeképp a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kara újabb szakmai szervezetekkel és felsőoktatási partnerekkel működhet együtt a szülők edukációja terén.