Floridai vendégoktató angol nyelvű kurzusa Karunkon

scott_slider.jpg

Dr. Scott M. Waring a Floridai Central University oktatója, több neves folyóirat szerkesztője nagysikerű társadalomtudományi kurzust tartott az Angol nyelv az óvodában specializációt végző óvodapedagógus hallgatóknak.

A tengerentúli vendéget Kissné Dr. Zsámboki Réka tudományos és külügyi dékánhelyettes fogadta a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karán. A három napos, összesen 9 órás program során a hallgatók nem csupán az angol nyelvi, kommunikációs képességeiket fejleszthették, hanem bepillantást nyertek az elsődleges forrásokat feldolgozó történeti kutatások módszertanába és alkalmazási lehetőségeibe, valamint gyarapíthatták ismereteiket az amerikai kultúrával, tradíciókkal kapcsolatban, illetve megismerkedhettek a tengerentúli kora gyermekkori nevelés sajátosságaival. A jó hangulatú tanórákat követően a floridai vendéget a Kar vezetősége és oktatói óvodalátogatásra, az egyetemi campus és a botanikus kert látogatására invitálták, majd az esti programban soproni gasztrotúra és városnézés is szerepelt.

Galéria  (Kissné Dr. Zsámboki Réka és Várhelyi Vivien fotói)

A Sopron TV interjúja:

Dr. Scott M. Waringról bővebb információk itt olvashatók: https://ccie.ucf.edu/person/scott-waring/