Ifjú jövevény a Benedek-kertben

Új lakója van a Benedek Elek Pedagógiai Kar kertjének. A Zala megyei Pórszombatról, Kovács Gyula erdész Tündérkertjéből érkezett a Ferenczy utcába, hogy innen induljon el a felnőtté válás útján – ahogy a népmesék legkisebb főhősei. Ahogy ez a kar névadójának, Elek apónak a köteteiben is olvasható. A Benedek-kar és Elek apó összefonódó szellemi örökségét közvetíti majd az új jövevény, a kék almafa szeptember 5-én elültetett csemetéje.

alma_slider.jpg

A mesemondó, újságíró, író Benedek Elek nemcsak szellemi termékeivel, szimbolikusan művelte kertjét Kisbaconban, hanem fizikai valójában is. Gyűjtötte Erdély régi gyümölcsfajtáit, fenyőfákat és lombhullatókat, illetve több száz almafát telepített szülőháza környezetében. Ezek között volt a kék alma is. Benedek Elek kertjéből származó kék almafáról szaporította Kovács Gyula erdész azt a csemetét is, amelyet a pedagógiai kar udvarán ültettek el. Az eseményen, amely egy igazi közösségi programként zajlott, a hallgatókon, oktatókon túl, részt vett a Hunyadi János Evangélikus Általános Iskola 3.c osztálya. A faültetést dr. Hartl Éva egyetemi docens koordinálta. A gyerekek szerszámokat kaptak, majd szakszerű iránymutatás mellett, a földbe helyezték a növényt, az öntözést pedig a pedagógiai szakos hallgatók feladata volt. A munka közben pedig Bogdán Ibolya (óvodapedagógia, II. év) és Farkas Péter (kommunikáció- és médiatudomány, II. év) előadásában egy-egy Benedek-verset hallgathatott meg az aktív közönség.

Fotógaléria