Két Benedekes első helyezés és egy különdíj a 36. OTDK-n

otdk_36_2.jpg

A Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar szervezésében, 2023. április 25-27. között került sor a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai szekciójára.

A szekszárdi intézményben 30 tagozatban mintegy 173 tudományos pályamunka bemutatására került sor. A hazai felsőoktatás szinte minden egyeteméről érkeztek hallgatók, akik magas színvonalú diákköri dolgozataik bemutatásán túl kulturális élményekben gazdag programokon is részt vehettek. A Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar hallgatói nagyszerű eredményekkel tértek haza a versenyről, két első helyet és egy különdíjat is szereztek.

A szervezőbizottság felkérésére Karunk oktatói több tagozatban zsűrielnökként, illetve zsűritagként is közreműködtek.

A verseny zárásaként az alábbi eredmények születtek:

Sajátos nevelési igényű gyerekek pedagógiája tagozat:

1. helyezett:

Tóber Brigitta (neveléstudomány MA szakos hallgató): Tanulóközösségek vizsgálata

Témavezető: Kissné Dr. Zsámboki Réka egyetemi docens

Különdíj:

Unger Vivien Éva (neveléstudomány MA szakos hallgató):

A pedagógiai intézményekhez fűződő kapcsolatban szerepet játszó bipoláris élmények összehasonlító vizsgálata

Témavezető: Dr. Zsubrits Attila egyetemi docens

Óvodapedagógia tagozat:

1. helyezett:

Kántor Zsuzsanna (neveléstudomány MA szakos hallgató):

„Amilyen a fa, olyan a gyümölcse” – A gyermekkori tanulás értelmezése a 20. század második felétől a napjainkig az óvodai nevelés tartalmi szabályozóinak és gyakorlatának tükrében

Témavezető: Kissné Dr. Zsámboki Réka egyetemi docens

Hallgatóink és témavezetőik eredményeihez szívből gratulálunk!

Fotók (Kissné Dr. Zsámboki Réka)