Kiemelkedő sportszakmai kitüntetésben részesült Dr. Simon István Ágoston

slider.jpeg

Az egyetemi sportélet területén végzett több évtizedes szakmai és vezetői munkásságáért a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség Csik Ferenc Ezüstplakett elismerést adományozott dr. habil. Simon István Ágoston egyetemi docensnek, a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar oktatási dékánhelyettesének. A díjat április 25-én ünnepélyes keretek között vette át Budapesten, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen.

A méltatásban kiemelték: dr. habil. Simon István Ágoston egyetemi docens, oktatási dékánhelyettes a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karán és jogelőd intézményében, a soproni Benedek Elek Pedagógiai Főiskolán végzett közel három évtizedes szakmai, vezetői tevékenysége kiemelkedő és példaértékű. A felsőoktatásban való elismertségét jelzi, hogy a Soproni Egyetemen kívül tanít az ELTE PPK Sporttudományi Intézetében Szombathelyen, valamint témavezető az Eötvös Loránd Tudományegyetem és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem doktori iskolájában. A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem doktori iskolájában pedig opponens és bizottsági tag. Munkájának magas színvonala nem csupán a gyakorlatban, hanem a sporttudomány, mindenekelőtt a gyógytestnevelés elméletében, szakirodalmának gazdagításában is kifejezésre jutott. Több e témával foglalkozó könyv, könyvrészlet, valamint számos tanulmány szerzője. A honi testnevelésben, sportban, rekreációban és az egészségügyben végzett áldozatos, gyakorlati és közösségi munkájának eredményei, érdemei elévülhetetlenek.

Az elismeréshez nagy szeretettel gratulálunk!