Minisztériumi elismerésben részesült dr. Kovács-Gombos Gábor

458401558_912289474057220_7880527111919668902_n53.jpg

A Kulturális és Innovációs Minisztérium - a Benedek Elek Pedagógiai Kar dékánjának javaslatára és a Soproni Egyetem rektorának felterjesztésére - a magyar felsőoktatás napja alkalmából Oktatói Szolgálati Emlékérem elismerésben részesítette dr. Kovács-Gombos Gábort, a Benedek Elek Pedagógiai Kar Művészeti és Sporttudományi Intézetének egyetemi docensét.

Dr. Kovács-Gombos Gábor a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karán egy évtizeden keresztül a Vizuális tanszék vezetője volt, szakmai hozzáértésével nem pusztán a honi, hanem a határon túli hallgatók tudását is gyarapította. A művészetelmélettel, a vizuális kultúrával, illetve a művészetpedagógiával kapcsolatos elméleti tudását folyóiratokban, szaklapokban, konferenciakiadványokban publikálja, elméleti tudásáról, szakértelméről két kiemelkedő színvonalú könyve tanúskodik. Képzőművészként egy korszerű szakrális festészet megteremtése foglalkoztatja, művei 43 önálló tárlaton és több mint 300 csoportos kiállításon szerepeltek rangos kiállítótermekben. Tizenhárom alkalommal kapott művészeti díjat, művészeti ösztöndíjat, illetve egyetemi kitüntetést, míg 2022-ben a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesült.

A kitüntetéshez ezúton is szívből gratulálunk!