Múzeumi és felsőoktatási együttműködést indít a Benedek-kar

mokk01 slider.jpg

Egy hosszú távon életképes, gyakorlati fókuszú együttműködés lehetőségeiről egyeztetettek a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karának munkatársai dr. Cseri Miklóssal, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum főigazgatójával és Nagy Magdolnával, az SZNM Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ vezetőjével Sopronban.

A 2006-ban alapított módszertani központ a muzeális élet legnagyobb kutatóközpontja, országos koordinátorihálózata, és képzései révén élő kapcsolata van a múzeumokkal, azok kutatásaival és módszertani fejlesztéseivel. Ezáltal az egész múzeumi rendszer döntéselőkészítő folyamataiban szerepet játszik. A találkozó kezdeményezője, a Soproni Egyetem Pedagógiai Kara pedig igyekszik tudatosan, a munkaerőpiac igényeinek megfelelően alakítani képzési portfólióját. A kooperáció célja, hogy a partnerek feltérképezzék, a szakmai és módszertani lehetőségek tükrében, mire lenne szükség a pedagógusképzésben, valamint a muzeális intézményekben.