Német nemzetiségi hagyományápoló nyelvi tábor Száron

slider babai.jpg

Német nyelvű foglalkozást tartottak augusztus végén a Benedek-kar oktatói, Babai Zsófia és dr. Kovácsné Vinkovics Éva, a Szári Romhányi György Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola tanulóinak. A foglalkozás célja az volt, hogy a gyermekek a meséken keresztül, a játék örömével együtt, a nyelvhasználat élményében is részesüljenek, és a mesék szereplőiként gyakorlatot szerezzenek a másodnyelvi kommunikációban.

A foglalkozáson 2-7. osztályos diákok vettek részt. Dramatizálták a „Drei Kätzchen” és a „Das Küken und das junge Entlein” című történeteket, melynek során felidézhették egykori óvodai élményeiket, megtapasztalhatták a szemléltető eszközök és a nyelv együttes használatának örömét, valamint a történetekhez kapcsolódóan eljátszott játékokkal, körjátékokkal, dalok éneklésével kötetlen formában használták is a német nyelvet. A foglalkozás alkalmat nyújtott a komplexitásra, és bizonyította, hogy a másodnyelvet rendkívül sokféle helyzetben kell gyakorolnunk, alkalmaznunk ahhoz, hogy természetessé váljon és ne féljenek a használatától.