Óvodapedagógiai konferencia a felvidéki Búcson

bucs_slider.jpg

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége által március 24-én a felvidéki Búcson megtartott Így is lehet? – Érték, élmény az óvodai mindennapokban című szakmai konferencián a Benedek Elek Pedagógiai Kar is képviseltette magát.

A mintegy 130 óvodapedagógus számára megrendezett szakmai napon az előadások előtt Fekete Irén, az SZMPSZ elnöke, valamint Kerekes Beáta, a szövetség Országos Óvodapedagógiai Társulásának elnöke gratulált Kissné Dr. Zsámboki Réka tudományos és külügyi dékánhelyettesnek abból az alkalomból, hogy nemrégiben vehette át a Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést. A Benedek Elek Pedagógiai Kar nevében köszöntőt mondott Dr. habil. Varga László dékán, aki beszédében hangsúlyozta, mennyire fontos a kar számára a külhoni magyar pedagógusokkal való szoros együttműködés, továbbá rávilágított a jelenkori pedagógiai kihívásokra is. Az óvodapedagógus résztvevők színvonalas előadásokat hallhattak többek között a kortárs gyermekirodalom, az óvodafejlesztés, a mondókák, a népdalok pedagógiai jelentősége témakörökben. Dr. Pásztor Enikő adjunktus előadásában az óvodai szervezeti kultúrát mutatta be a kezdő és tapasztalt óvodapedagógusok együttműködésének aspektusából. A program délután szakmai műhelyekben folytatódott, ahol gyermekirodalmi élménytechnikákat, a mentor és a gyakornok együttműködésének jó gyakorlatait sajátíthatták el a konferencián megjelentek. Dr. habil. Varga László dékán Kérdezz bátran, felelek! címmel gyermeknevelési előadást tartott szülőknek és pedagógusoknak. Potápi Árpád János, nemzetpolitikáért felelős államtitkár is jelen volt a konferencián, aki egy új digitális, készségfejlesztő eszközt ajándékozott a búcsi magyar óvodának. A szakmai napon kiállítás keretében mutatták be a Készíts mesekockát! pályázatra beérkezett pályamunkákat. A Vankó Terike-Díjat Berky Angelika óvodavezető vehette át. A konferenciát az óvodapedagógusok Tulipános Felvidék című műsora zárta. Szép, tartalmas és élményekben gazdag napot tudhat magának minden résztvevő.