Párhuzamos szakmai tanárképzés a Soproni Egyetemen

parhuzamos_tanarkepzes.jpg

A Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kara idén is várja az egyetem többi karán diszciplináris mesterképzésben vagy osztatlan képzésben tanuló hallgatók jelentkezését a párhuzamosan végezhető szakmai tanári (mérnöktanár, agrármérnöktanár, közgazdásztanár) tanulmányokra.

A képzés mindössze 2 féléves (60 kredit. A párhuzamos képzésre felvételt nyert hallgatóknál a támogatási idő számításakor nem kell figyelembe venni a tanárképzésre igénybe vett féléveket (Nftv. 47. paragrafus (6).).  Aki párhuzamos tanárképzésre jelentkezik, az két diplomát (végzettséget) szerezhet egyszerre.

A Soproni Egyetemen 2024. szeptemberétől  nappali és levelező tagozaton is lehet párhuzamos szakmai tanári tanulmányokat folytatni, és a képzésre belső felvételi eljárás keretében is felvételt lehet nyerni.

Jelentkezési határidő a belső felvételi eljárásban): 2024. június 7.

Részletes információk a párhuzamos képzésről (választható szakokról, specializációkról, a jelentkezésről és felvételről illetve a képzésről):

További információkat a Tanárképző Központ munkatársaitól kaphatnak:
Dr. Patyi Gábor főigazgató, SOE BPK Tanárképző Központ
20/987-7899, patyi.gabor@uni-sopron.hu