Szabadidős foglalkozás a „Méhek Világnapja” alkalmából

mehek_cover.jpg

A „Méhek Világnapja” alkalmából a Virágfüzér Sérültek Napközi Otthon gondozottjait látták vendégül a gyógypedagógia,  óvodapedagógia, csecsemő- és kisgyermeknevelő szakos hallgatók a Benedek Karon.

A félév során a hallgatók megismerkedtek a szabadidő pedagógia fogalomkörével, múltjával és jelenével. Gyakorlati példákon keresztül a fogyatékkal élők életmódjára, szabadidős lehetőségeire fókuszáltak.

A hallgatók, tanáruk vezetésével játékos, fejlesztő foglalkozást szerveztek a Szabadidő pedagógiai szabadon választható kurzus követelményeként.  A kurzus végére a hallgatók képesek lettek szabadidős tematikus programot megtervezni, szervezni, kreatív technikákat alkalmazni és munkájukat értékelni. A  kurzus érdekessége volt, hogy a különböző szakon tanulók együttes munkája eredményeként született a sikeres záró foglalkozás a Méhek Világnapjára. A BPK kertjében megvalósuló tematikus, vidám programon a Virágfüzér Sérültek Napközi Otthon gondozottjai nagy örömmel és együttműködéssel vettek részt.

A tárgy oktatója: Nmarné Kendöl Jutka óraadó tanár

Tárgyfelelős és mentor: Dr. Molnár Katalin egyetemi docens.

DSC01551.JPGDSC01627.JPG