Törökországi egyetem hírlevelében szerepelt a Benedek-kar

esk_slider.jpg

2023 februárjában látogatást tett Karunkon prof. dr. Nevin Güner Yildiz egyetemi docens és Saglam Ak Asuman kutatási asszisztens. Az Erasmus+-program keretében megvalósuló látogatás során Kissné dr. Zsámboki Réka tudományos és külügyi dékánhelyettes és Németh Tamás Erasmus+-koordinátor fogadta az Eskisehirben található Osmangazi University képviselőit.

A tartalmas programok során vendégeink megismerkedhettek a Benedek-kar képzési portfóliójával, meglátogatták a Lewinszky Anna Gyakorló Óvodát, ahol Stofáné Imre Zsanett angol nyelvű előadásából tájékozódhattak a magyar óvodai nevelés sajátosságairól. Dr. Vida Gergő adjunktus és Giczy Barnabásné Fehér Ágnes tanársegéd angol nyelvű szakmai beszélgetéssel várta a török kollégákat, amelynek során a gyógypedagógusképzésről, a magyarországi SNI-ellátás és az inkluzív nevelés helyzetéről is szó esett. A Sopronban tett látogatásról az eskisehiri egyetem hírlevelében megjelent tudósításban számoltak be vendégeink.

Eskisehiri hírlevél - 2023/14    (26. oldal)

esk_01.jpg

esk_02.jpg