Változások és kihívások konferencia Felvidéken a Benedek-kar oktatójának előadásával

2023. október 26-án, immár ötödik alkalommal szervezte meg a Szlovákiai Magyar Iskolaigazgatók Országos Konferenciáját a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és az Intézményvezetők Országos Társulása a felvidéki Búcson. A korábbi évekhez hasonlóan a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar is meghívást kapott az eseményre.

Foto1.jpg

Az idei konferencia a Változások és kihívások az iskola mindennapjaiban címet kapta. A délelőtti programban Fekete Irén elnök asszony osztotta meg gondolatait az SZMPSZ tevékenységéről és terveiről, majd az oktatási minisztérium nemzetiségi főosztálya munkájáról Agócs Ildikó beszélt. A délután folyamán Kiss Dávid főosztályvezető úr koordinációjával a budapesti Oktatási Hivatal programkínálatairól hallhattak a résztvevők, majd plenáris szakmai előadások hangzottak el Setényi János (MCC Budapest) és Kissné Dr. Zsámboki Réka tudományos és külügyi dékánhelyettes, egyetemi docens részéről, aki az intézményvezetést és -fejlesztést megalapozó vezetői kompetenciákról beszélt a konferencián résztvevő iskolaigazgatóknak.

Foto4.jpg