Fektess a jövőbe – ESG képzések a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karán! Soproni Egyetem – Természetesen Veled!
Magyarországon az ESG-vel kapcsolatos szabályozások szorosan igazodnak az európai uniós keretrendszerekhez, mint a CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) és a CSDDD (Corporate Sustainability Due Diligence Directive). A magyar ESG-törvény (2023. évi CVIII. törvény) célja, hogy a vállalatokat fenntarthatóbb működésre ösztönözze, valamint elősegítse a nem pénzügyi információk átláthatóbb közzétételét. Az új magyar szabályozások középpontjában a környezeti hatások, társadalmi felelősségvállalás, és irányítási folyamatok szigorúbb nyomon követése áll. Ez kiterjed a vállalatok saját tevékenységére, valamint az értékláncuk szereplőire is, biztosítva az uniós megfelelést. A magyar ESG törvény külön hangsúlyt fektet az értéklánc szereplőinek ESG-adatszolgáltatási kötelezettségére is.
Ezért már most érdemes az ESG követelményekre való felkészülésre és az adatszolgáltatási rendszerek kialakítására fókuszálni. Az ESG törvény 11. fejezetének 23. § 5) bekezdése szerint „az ESG beszámoló elkészítésébe a vállalkozás a Hatóság által nyilvántartásba vett ESG tanácsadót is bevonhat”.
Az ESG kritériumrendszer megértésében és a megfelelés hatékony megvalósításának támogatásában tud segítséget nyújtani a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kar ESG képzési palettája →, mely 2025. január 15-i jelentkezéssel elérhető és indulása már 2025. februárban tervezett.
Kiknek szól az Erdőmérnöki Kar ESG témájú mikrotanúsítványt adó részismereti és oklevelet adó MSc képzése?
A képzések olyan vezetőknek szólnak, akik szeretnék vállalatukat a fenntarthatóság útjára vezetni, és stratégiai szinten kezelni a környezeti, társadalmi és irányítási kérdéseket. Emellett ideális választás belső és külső szakértők számára is, akiknek feladata az ESG témakör kommunikációja, az érintettek edukációja és a vállalati fenntarthatósági törekvések támogatása.
A Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kar ESG témakörű képzéseinek rendszere
- ESG tanácsadó részismereti képzés (mikrotanúsítvány).
- ESG és alkalmazott fenntarthatósági szakember mesterképzési (MSc) szak (felsőfokú végzettségről szóló oklevél és a mikrotanúsítvány egyidejű megszerzése).
- Az elméleti tudás elsajátítását mindkét esetben digitális tananyagok teszik rugalmassá (egyéni időbeosztás). A képzések gyakorlati tananyagát projekt alapú feladatokkal támogatjuk.
Képzési ütemezés
Az Erdőmérnöki Karon az ESG és alkalmazott fenntarthatósági szakember mesterképzési (MSc) szak várhatóan 2025 januárjától jelenik meg az E-felvételi rendszerben, az MSc szak tervezetten 2025. szeptemberi indulással érhető el.
Az ESG és alkalmazott fenntarthatósági szakember mesterképzési (MSc) szakon való tanulmányok előteljesítése lehetséges – a jelentős tananyag átfedések alapján – 2025. január 15-i jelentkezéssel a Soproni Egyetem ESG tanácsadó részismereti képzéséhez (levelező, 2 félév) való csatlakozással. Az ESG tanácsadó részismereti képzés tervezett indulása: 2025. február. A jelentkezéssel kapcsolatos információk itt → találhatók:
Jogosultságok:
A 29/2024. (VIII. 8.) NGM rendelet értelmében a részismereti képzés az ESG tanácsadóként történő akkreditálás egyik kritériuma. (A Soproni Egyetem ESG tanácsadó részismereti képzésének akkreditációra való felkészülése folyamatban van!) Az előírások szerint a vállalatok számára nyújtott külső szakértőként történő ESG tanácsadói tevékenység csak akkreditált státuszban lehetséges.
A részismereti képzés jogszabályban előírt tananyagának teljesítése mellett min. 1 hónapos szakmai gyakorlatot is abszolválni kell. A 30/2024. (VIII.8.) NGM rendelet 1. sz. mellékletének 2.3. alpontja szerinti szakmai gyakorlatot gazdálkodó szervezetnél vagy akkreditált ESG tanácsadónál szükséges eltölteni.
Tegyen szert az ESG területén kiemelkedő tudásra és járuljon hozzá egy fenntarthatóbb világ építéséhez! Jelentkezzen még ma a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kar ESG képzéseire!
Soproni Egyetem – Természetesen Veled!
További információk bármely ESG képzésünkkel kapcsolatosan: Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kar Dr. habil. Polgár András, egyetemi docens, 9400 Sopron, Bajcsy-Zsilinszky u. 4., +36-30-351-7658, polgar.andras@uni-sopron.hu.
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Új műszaki megoldások az útépítésben a Soproni Egyetemen zajló kutatásokkal
- EMK TDK konferencia
- „Gyümölcsészet” mint tudomány – még tart a Bereczki Máté Emlékév
- Nőként a szakmában
- Tudományos Diákkör
- Erdei ökoszisztémák védelme a klímaváltozással szemben
- Egyetemi tanári pályázat
- Online is látható lesz az Erdőmérnöki Kar Tudományos Diákköri Konferenciája
- Év fája
- A bükk és a bükkösök Magyarországon