A magyar óvodatörténet kiemelkedő emlékhelyére, Martonvásárra látogattak el a Benedek-kar munkatársai, mai és egykori oktatói és hallgatói. A Benedek-kar alumniszervezetének, a Soproni Képzősök Baráti Körének tagjai is részt vettek a programon, a jelenlegi hallgatók nagy érdeklődéssel hallgatták a régi idők Benedekes történeteit.
Brunszvik Teréz születésének 250. évfordulója alkalmából a Soproni Egyetem pedagógiai kara Brunszvik-emlékévet hirdetett, a programsorozat részeként került sor a martonvásári szakmai tanulmányútra. Az út során a soproni látogatócsoport felkereste a város főterén található Óvodamúzeumot, melynek gazdag tárlata a kezdetektől az 1960-as évekig, nemzetközi kitekintéssel mutatja be a magyar óvodáztatás történetét. Miklós Gergely múzeumvezetővel felkeresték és megkoszorúzták az óvodaalapító Brunszvik Teréz nyughelyét is, majd látogatást tettek a Brunszvik-kastély különleges angolparkjában.
Dr. Varga László dékánt fogadta Horváth Bálint, Martonvásár polgármestere és prof. dr. Kontschán Jenő, a HUN-REN Agrártudományi Központ főigazgatója. A hivatalos találkozón megvitatták az együttműködés jövőbeli kereteit és a Brunszvik-emlékévhez kapcsolódó tervezett programokat.
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Kárpát-medencei Brunszvik 250 jubileumi emlékkonferencia
- A Benedek-kar inspirálta a tanoda szellemiségét
- Talabér Ferencné (1942-2025)
- Kiemelkedő Benedekes eredmények a 37. OTDK-án
- Muravidéken kötött együttműködési megállapodást a Soproni Egyetem pedagógiai kara
- Közösségi nevelés óra a benedekes „üvegházban”
- Népszerű a Soproni Egyetemen alapított Brunszvik Teréz Módszertani Központ
- Brunszvik-nap a Soproni Egyetemen – fókuszban a zenei nevelés
- Nemzetközi tudományos fórumokon is bemutatkozik a Soproni Egyetem hallgatója
- Az óvodapedagógia úttörőjének öröksége - Brunszvik 250 emlékkonferencia a Soproni Egyetemen