Brunszvik Teréz grófnő, az első magyarországi óvoda alapítója, a magyar gyermek- és nőnevelés egyik kiválóságának emléke előtt tisztelegve a Benedek Elek Pedagógiai Kar megalakította a Kárpát-medencei Brunszvik Teréz Módszertani Központot. A Köznevelésért Felelős Államtitkárság és az Oktatás Hivatal támogatását is élvező kezdeményezéshez számos Kárpát-medencei és anyaországi intézmény csatlakozott, a kar március végéig várja a műhelymunka iránt érdeklődő szakembereket.
- A csatlakozók listája folyamatosan bővül, a Szlovákiai és a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége elsőként gratulált a kezdeményezéshez és fejezte ki csatlakozási szándékát, de nagy örömünkre új partnerektől is kaptunk megkeresést – számolt be a Brunszvik Jubileumi Emlékév kapcsán a kezdeményezés sikeréről dr. Varga László a Benedek Elek Pedagógiai Kar dékánja. A 30 éves múltra visszatekintő vajdasági Brunszvik Teréz Magyar Óvodapedagógusok Egyesülete mellett többek között a partner Szakképzési Centrumok is fontosnak tartották, hogy módszertani fókuszú alkotó műhelyeket hozzunk létre.
A Kárpát-medencei Brunszvik Teréz Módszertani Központban hat interdiszciplináris műhely indul útjára. A Fenntarthatóság és környezetvédelem műhely vezetésére dr. Molnár Katalin egyetemi docenst kérte fel a kar dékánja, az Egészség és életmód műhely dr. habil. Simon István Ágoston egyetemi docens irányításával kezdi meg munkáját. A Nemzeti nevelés, folklór műhelyt dr. Balatoni Katalin címzetes egyetemi docens vezeti, az EduCasus műhelyt a Benedek-kar LEGO módszertani központját vezető Kissné dr. Zsámboki Réka egyetemi docens irányítja, tanácsadóként Zsuzsa Rosemond címzetes egyetemi docenssel. A Múzeum-és művészetpedagógia műhely vezetésére Árvayné dr. Nezvald Anett adjunktust kérte fel a kar dékánja, munkáját tanácsadóként Szabadhegyi Zita múzeumpedagógus segíti. A Játékpedagógia műhelyt Dr. Pásztor Enikő egyetemi docens vezeti.
A következő linken várja a Benedek-kar a műhelyekhez csatlakozni kívánó intézmények és szakemberek csatlakozását:
JELENTKEZÉS a Kárpát-medencei Brunszvik Teréz Módszertani Központba
A műhelyvezetőként dolgozó mesterek a közeljövőben egy portfolióban fogalmazzák meg a műhely céljait, feladatait és a Brunszvik Jubileumi Emlékévhez kapcsolódó célkitűzéseiket. November végén pedig egy mini konferencia keretén belül mutatják be tevékenységüket.
VIDEÓ a Brunszvik 250 Jubileumi Emlékév megnyitójáról
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Műhelykonferencia Erdélyben a Benedek-kar meghívott előadóival
- Teltház és vastaps a Pedagógus Expón
- Folytatódik a Benedek Akadémia
- Téli sportok tábora a Soproni Egyetem sportszervezés-hallgatóival!
- Életreform és reformpedagógia
- A Pedagógiai Szakszolgálat munkatársai az EduKaland Stúdióban
- Talabér Ferencné (1942-2025)
- Kárpát-medencei Brunszvik Teréz Módszertani Központot alapított a Benedek-kar
- Állásfoglalás Az Óvodai nevelés országos alapprogramjának módosítási tervezetéről
- LEGO-készleteket nyertek a kreatív hallgatók