Párhuzamos szakmai tanárképzés a Soproni Egyetemen

parhuzamos_tanarkepzes.jpg

A Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kara várja az egyetem többi karán diszciplináris mesterképzésben vagy osztatlan képzésben tanuló hallgatók jelentkezését a párhuzamosan végezhető szakmai tanári (mérnöktanár, agrármérnöktanár, közgazdásztanár) tanulmányokra.

A képzés mindössze 2 féléves (60 kredit) és a párhuzamos tanárképzést választó hallgatóknak a magyar állami rész(ösztöndíjas) támogatotti ideje meghosszabbodik két félévvel. Aki párhuzamos tanárképzésre jelentkezik, az két diplomát (végzettséget) szerezhet egyszerre.

A Soproni Egyetemen 2023. szeptemberétől  levelező és nappali tagozaton is lehet párhuzamos szakmai tanári tanulmányokat folytatni, és a képzésre belső felvételi eljárás keretében is felvételt lehet nyerni.

Meghosszabbított jelentkezési határidő (a belső felvételi eljárásban): 2023. június 11.

Részletes információk a párhuzamos képzésről (választható szakokról, specializációkról, a jelentkezésről és felvételről illetve a képzésről):

További információkat a Tanárképző Központ munkatársaitól kaphatnak, a "Kapcsolódó elérhetőségek" ablakban.