Természetes-e a mesterséges intelligencia? című nagy sikerű előadás Muravidéken

slider16.jpg

Kissné dr. Zsámboki Réka, a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar tudományos és külügyi dékánhelyettese a Muravidéki Pedagógusok Egyesülete által szervezett Tudástér című sorozatban tartott nagy sikerű előadásában a mesterséges intelligencia jelenkori szerepéről, a felnövő „kütyügenerációkról” és a digitalizáció pedagógiára, tanulásra és motivációra gyakorolt összetett hatásrendszeréről szólt a szlovéniai Lendván.

A pedagógusok számára szervezett rendezvényen az előadó kiemelte, hogy a házi feladat megírására alkalmas Chat GPT mellett a Google és a Microsoft által kifejlesztett mesterséges intelligenciákat is aktívan használják már a fiatalok, így nem mehetünk el a problémakör és az oktatásra gyakorolt hatások mellett. A felgyorsult technikai fejlődéssel párhuzamosan a pedagógiai kultúrának is változnia kell – a többi között - a kommunikáció, a módszertanok és a tanulásról alkotott felfogás tekintetében is. Az iskolának ma már nem a tananyagot és a tankönyveket kell tanítania, hanem életvezetési kompetenciákat (life skills) kell kialakítania ahhoz, hogy a jövő nemzedékei a társadalom aktív és értékes tagjai legyenek, és megállják a helyüket a közösségekben, a munkaerőpiacon, valamint a magánéletben is.