Új együttműködési perspektívák a madeirai egyetemmel

slider64.jpg

A többéves nemzetközi szakmai kapcsolat újabb állomásaként a Benedek-kar meghívására Sopronba látogatott dr. Ana França Kot-Kotecki professzor a portugál Universidade da Madeira Kisgyermeknevelési Karáról.

A Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kara és a Madeirai Egyetem hosszútávú szakmai együttműködésre és kiváló kapcsolatokra tekint vissza, melynek köszönhetően az elmúlt években magyar oktatók több alkalommal tartottak tudományos, valamint a Benedek-kart népszerűsítő előadásokat a portugál intézményben, és a professzor asszony is visszatérő előadója a kar nemzetközi rendezvényeinek.

Dr. Ana França Kot-Koteckit és férjét, Ryszard Kot-Koteckit, dr. habil. Varga László dékán, Kissné dr. Zsámboki Réka dékánhelyettes és Németh Tamás külügyi koordinátor fogadta. A találkozón eszmecsere folyt a két kar közötti együttműködési megállapodás nyújtotta új tervekről, elképzelésekről. A portugál kar munkatársa örömmel fogadta el a 2024-ben Sopronban megrendezésre kerülő nemzetközi hétre szóló meghívást.

A soproni tartózkodás egyben lehetőséget nyújtott arra is, hogy az ERASMUS+-mobilitási program keretében sikeresen pályázó és februártól a portugál egyetemen tanuló benedekes hallgatók a fogadóintézmény munkatársával találkozzanak. A két csecsemő- és kisgyermeknevelő, illetve egy gyógypedagógia szakos hallgató kötetlen beszélgetés keretein belül mutatkozott be és egyeztetett a leendő külhoni tanulmányairól.

Fotógaléria