Díjazottak a Benedek-kar hallgatói a XIII. Országos Egyetemi és Főiskolai Mesemondó Versenyen

Csoltói Gergely, Szabó Dóra

A Benedek-kar két hallgatójának az előadását is díjazta a zsűri a Népek meséi elnevezésű országos mesemondó versenyen március 31-én. Csoltói Gergely, másodéves óvodapedagógus-hallgatónk, megosztott első helyezett lett, míg végzős diákunk (szintén óvodapedagógia szak), Szabó Dóra a zsűri különdíját vehette át. A megméretésnek ezúttal is az ELTE TÓK (Tanító- és Óvóképző Kar) volt a házigazdája.

Tavaly még online formában rendezték meg az országos egyetemi és főiskolai mesemondó versenyt, a Népek meséjét, idén azonban újra a helyszínen (ELTE TÓK, Budapest) és személyesen találkozhattak a résztvevő diákok, valamint felkészítő tanáraik. A Benedek Elek Pedagógiai Kart két hallgató képviselte, ők jutottak tovább a mesemondó verseny helyi „fordulójából”. Csoltói Gergely a Kolontos Palkó című mesét hangosította meg, míg Szabó Dóra A gyémántkrajcárt. A budapesti döntő fellépői az ország több egyeteméről, illetve határainkon túli felsőoktatási intézményből (pl. Nyitráról) érkeztek. A feladatuk egy maximum 10 perces, szabadon választott mese előadása volt. A nézőtéren az ELTE gyakorlóiskolájának 3. osztályos diákjai is helyet foglaltak, és értékelték a produkciókat. A szakmai zsűrit pedig – többek között - az ELTE TÓK oktatói és munkatársai, valamint Bajzáth Mária alkotta. A mesepedagógus összegzésében kiemelte, az idei mezőny kiegyensúlyozott volt, valamennyi hallgató alaposan és jól felkészülten szólaltatta meg az általa választott művet. Végül megosztott dobogós helyezések mellett döntöttek. Csoltói Gergely így másodmagával zárt az első helyen. Míg Szabó Dóra a szakmai zsűri különdíjával fejezte be a Népek meséi - 13. Országos egyetemi és főiskolai mesemondó versenyt.

Szabó Dóra, Bajzáth Mária, Csoltói Gergely

Gratulálunk a Benedek-kar mesemondóinak!

Csoltói Gergely felkésztő tanára dr. Molnár Csilla egyetemi docens volt, míg Szabó Dóráé Kloiber Alexandra tanársegéd.

(A képeket és tudósítást készítette: Kloiber Alexandra)