Nagy erőkkel zajlik az „Életvezetési készségek erősítése az általános iskola alsó és felső tagozatán” című nemzetközi BOUNCE BACK projekt kutatási szakasza. Az INTERREG AT-HU 2021-2027 Ausztria - Magyarország határon átnyúló program keretében megvalósuló projekt részvevői a hét elején Bécsben találkoztak, hogy egyeztessék és harmonizálják a projektben előírt tartalmakat és vállalt határidőket.
A BOUNCE BACK nemzetközi projekt általános iskolás tanulók rezilienciájának és életvezetési készségeinek (Life skills) fejlesztésére fókuszál. A kutatás keretében többfókuszú adatgyűjtés zajlik pedagógusok, pszichológus szakemberek és szülők körében Ausztriában és Magyarországon. A kutatási adatok feldolgozását követően a projekt célja olyan kompetenciaalapú pedagógiai eszközök és programok kidolgozása, amelyek hosszú távon támogatják a gyermekek mentális egészségét, rezilienciáját és életvezetési képességeinek fejlesztését.
A kutatásért felelős 1-es munkacsoport vezetője Dr. Faragó Beatrix a találkozón megerősítette, hogy sikeresen körvonalozódnak a kutatás eredményei, már most látható, hogy hol lenne szükséges erősíteni az iskolákat a reziliencia és az életvezetési készségek fejlesztésének területén. A projekt keretében több tudományos publikáció is készül és a kutatás kiváló alapot nyújt ahhoz, hogy a további munkacsoportok is megkezdjék tevékenységüket. A projekt második munkacsoportjában többek között olyan projekthetek valósulnak meg, projektanyagok és feladatbankok készülnek, melyek a gyakorlati alkalmazást segítik. Ezeket az anyagok széles életkort céloznak meg, melyen belül a Benedek-kar munkatársai az óvoda és iskola közötti átmenet témájával is foglalkoznak. A harmadik munkacsoport végzi a fejlesztések disszeminációját, amelynek során határon átnyúló pedagógus-továbbképzéseket kínálnak Ausztriában és Magyarországon.
A BOUNCE BACK projekt innovatív, határon átnyúló, többnyelvű és interdiszciplináris megközelítése elősegíti az oktatási rendszerek közötti együttműködést, a tanulók és pedagógusok kompetenciafejlesztését, valamint a szülők bevonását a nevelési folyamatba. A pedagógiai kar munkatársai a találkozót követően résztvettek a bécsi ECVA (European Character and Virtue Association Conference ) többnapos nemzetközi konferencián, melynek keretében június 24-én Dr. Faragó Beatrix, az 1. munkacsoport vezetője és Dr. Lena Cataldo-Schwartz tartott workshopot a projekthez kapcsolódóan.
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Digitális élmény és alkotás a veszprémi tanulmányúton
- Sokszínű alkotásokkal emlékeztek a Soproni Egyetemen Brunszvik Teréz munkásságára
- Heidl György előadásával folytatódik a Benedek Akadémia
- Soproni vezetésű nemzetközi kutatás indult az életvezetési készségek fejlesztésére
- Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj a 2025/2026. tanévre
- Textiljátékok világa a Benedeken
- Brunszvik-nap a Soproni Egyetemen – fókuszban a zenei nevelés
- Kiemelkedő Benedekes eredmények a 37. OTDK-án
- Közös küldetésben: összefogott a Soproni Egyetem és hazánk legnagyobb szabadtéri múzeuma
- Szemeszterzáró előadás a Benedek Akadémián