Saját, egyénre szabott, komplex tanulási stratégiájuk kidolgozásához kaptak hathatós segítséget az óvodapedagógus alapszak első éves hallgatói a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar kezdeményezésre a kétnapos Lépéselőny vizsgázóknak tanulásmódszertani kurzuson.
Új kezdeményezésként, pilot jelleggel, tanulásmódszertani tréninggel indította az évet a pedagógiai kar szeptember elején. A két teljes napot felölelő tréningen a középiskolákból érkező hallgatók számára kínáltak gyakorlati segítséget az egyetemi tanulás, értő olvasás, hatékony jegyzetelés és sikeres vizsgázás témakörében. - A hallgatók az érettségi vizsga kapcsán korábban már tapasztalatot szereztek a felkészülés, valamint a beszámolás területén, de természetes módon nincsenek még tisztában azzal, hogy egy egyetemi rendszerben milyen tanulási stratégiára van szükség az eredményes munkához - fogalmazott a tanfolyam egyik oktatója, Lantos Mihály pedagógia szakos bölcsész és tanár, a Magyarországon és a Kárpát-medencében is ismert és népszerű módszer kidolgozója.
A tréningen nem azt tanították meg a hallgatóknak, hogy hogyan kell tanulni, hanem abban segítettek nekik, hogy felismerjék saját tanulási problémáikat, erősségeiket és gyengeségeiket, majd kialakítsák az egyénre szabott, leghatékonyabb tanulási stratégiájukat.
A tanfolyamhoz kapcsolódóan a kar egy kétalkalmas, utánkövető, ismeretmegújító foglalkozást tervez a tanév során, mely elősegíti a kialakított stratégia gyakorlatban történő alkalmazását.
A SopronTV Szerda este műsorában Köves Andrea készített interjút a Lantos-módszerről:
A hét témája - vendég: Lantos Mihály
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Népszerű a Soproni Egyetemen alapított Brunszvik Teréz Módszertani Központ
- Kárpát-medencei Brunszvik Teréz Módszertani Központot alapított a Benedek-kar
- Kiemelkedő benedekes eredmények az OTDK-án
- Állásfoglalás Az Óvodai nevelés országos alapprogramjának módosítási tervezetéről
- Vendégelőadás a kora gyermekkori másodnyelv elsajátításról
- Közösségi nevelés óra a benedekes „üvegházban”
- Martonvásári tanulmányút Brunszvik Teréz nyomában
- Brunszvik-nap a Soproni Egyetemen – fókuszban a zenei nevelés
- Nemzetközi tudományos fórumokon is bemutatkozik a Soproni Egyetem hallgatója
- Muravidéken kötött együttműködési megállapodást a Soproni Egyetem pedagógiai kara