Szovátán, a Teleki Oktatási Központban rendezte meg a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége a tanítók és óvodapedagógusok konferenciáját február 14–15-én. Az idei, immár harmadik alkalommal megszervezett műhelykonferencia az „Iskolán kívüli tanulási terek” címmel környezet-, erdő-, múzeum- és könyvtárpedagógiai témákat járt körül. A Soproni Egyetemet dr. Molnár Katalin egyetemi docens, intézetigazgató, dr. Hartl Éva egyetemi docens, az óvodapedagógia szak szakfelelőse, valamint Szabadhegyi Zita múzeumpedagógus képviselte.
A konferencia minden évben kiváló alkalom arra, hogy egy-egy szakmai témában gyakorlatias, hasznos ismeretekhez jussanak a pedagógusok, és hogy műhelymunkákon szakemberek vezetésével hozzanak létre olyan anyagokat, terveket, amelyeket hazaérve hasznosíthatnak, és kollégáik körében is terjeszthetnek.
A Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kara évtizedek óta kapcsolatban áll a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségével, a kar ez alkalommal is örömmel tett eleget a felkérésnek, hogy az együttműködési kereten belül műhelyfoglalkozást vigyen a Teleki Oktatási Központba. A résztvevők – összesen 48 tanító és óvónő - alapozó előadásokat hallgathattak a délelőtt folyamán fentarthatóság, környezeti nevelés, erdőpedagógia, múzeumpedagógiai és könyvtárpedagógiai területekről. A délutáni foglalkozásokon ezen témák gyakorlati részét mutatták be a Benedek-kar munkatársai a Romániai Magyar Pedagógus Szövetség országos módszertani és dokumentációs központjában.
A pedagógusokat Burus-Siklódi Botond elnök úr köszöntötte, a Soproni Egyetem részéről pedig dr. Molnár Katalin egyetemi docens. A szakmai megvalósításban a Benedek Elek Pedagógiai Kar oktatócsoportja mellett Kissné Gosztola Katalin tanító, a Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Iskola főigazgató-helyettese, dr. Szállassy Noémi biológus, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem oktatója és Kádár Tibor Sándor erdész, az Országos Erdészeti Egyesület Erdélyi Helyi Csoport vezetője működött közre.
A Sóvidék Televízió tudósításában dr. Molnár Katalin számolt be a szakmai programról: Műhelykonferencia
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Vendégelőadás a kora gyermekkori másodnyelv elsajátításról
- Heidl György előadásával folytatódik a Benedek Akadémia
- Martonvásári tanulmányút Brunszvik Teréz nyomában
- Arnold Krisztina magyarországi német költő járt a Benedek-karon
- Kárpát-medencei Brunszvik 250 jubileumi emlékkonferencia
- A Benedek-kar inspirálta a tanoda szellemiségét
- Az óvodapedagógia úttörőjének öröksége - Brunszvik 250 emlékkonferencia a Soproni Egyetemen
- Népszerű a Soproni Egyetemen alapított Brunszvik Teréz Módszertani Központ
- Hatodik alkalommal szervezett nemzetközi hetet a Benedek Elek Pedagógiai Kar
- Muravidéken kötött együttműködési megállapodást a Soproni Egyetem pedagógiai kara